Nebo iznad Zenice

    • režija: Nanna Frank Møller i Zlatko Pranjić /
    • Danska, Bosna i Hercegovina /
    • 2024. /
    • 90'
jezik: bosanski, titlovi: engleski
Loading Filmovi
  • Ovaj film je prošao.

Nebo iznad Zenice

Zenica se smatra jednim od najzagađenijih gradova u svijetu, s visokim stopama kancerogenih i respiratornih oboljenja među odraslim stanovništvom kao i dijabetesa među djecom. Zagađenost zraka u Bosni je općenito dosta visoka, no stanovmici Zenice s posebnom zabrinutošću gledaju prema velikoj željezari, koja zauzima četvrtinu površine grada i najveći je poslodavac u tom kraju. Građani žele da se rad željezare nagleda u skladu sa zakonskim propisima, ali po tom pitanju se ništa ne mijenja, Zeničani osnivaju udrugu građana Eko Forum i zahtijevaju promjene, ali – kao u grčkoj tragediji – sukobljeni interesi nadilaze sve sudionike ove priče. Ekološko-dokumentarni triler iz našeg susjedstva sniman je u razdoblju od sedam godina (2017-2024).

Nakon projekcije održat će se razgovor s protagonistima filma Samirom i Igdom Lemeš, ujedno i članovima Udruženja Eko forum Zenica koji će moderirati Sunčica Lazanski, koordinatorica aktivističke grupe Zelene akcije.

Razgovarat ćemo o izazovima s kojima su se suočili tijekom snimanja, njihovoj dugogodišnjoj borbi za čišći okoliš i zrak, te pritiscima globalnog kapitala.

Ulaznice

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Ulaznice are no longer available
29 listopad
Datum: 29.10.2024.
Vrijeme: 18:30 - 21:00

Dokukino KIC

Preradovićeva 5

+ Google Map